Sledujte nás aj na

Starší žiaci spečatili postup na Majstrovstvá Slovenska

8.9.2019 | Peter

Prvá septembrová sobota patrila v Dubnici opäť mládežníckej atletike. Zabojovať prišli aj družstvá nášho atletického oddielu Olympia o svoje konečné umiestnenia v súťaži družstiev.

Starší žiaci už od prvého kola diktovali tempo a ani jedno družstvo zo Stredoslovenského kraja im nedokázalo konkurovať. Kolo za kolom víťazli, niekedy dokonca aj dvesto bodovým rozdielom, preto nebolo prekvapením keď suverénne vyhrali celú súťaž a budú reprezentovať náš oddiel na Majstrovstvách Slovenskej Republiky. Chlapcom gratulujeme a držíme palce na preteku, ktorý bude vrcholom tejto sezóny.

Staršie žiačky sa museli uspokojiť len s piatym miestom, keď ani v jednom kole sa nedostali na pomyselný stupienok víťazov. Pre dievčatá jedna z najťažších sezón, keď zoberieme do úvahy fakt, že počet dievčat v družstve bol veľmi nízky a vznikol obrovský nepomer medzi štartujúcimi chlapcami a dievčatami v oddieloch. Dievčatám želáme aby sa aspoň niektoré zapojili do bojov o cenné kovy na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov.

Družstvo najmladších žiakov malo veľmi rozpačitý vstup do sezóny, kedy sa žiaci športovej triedy len zľahka zapájali do zápolenia, našťastie bola v zálohe nachystaná atletická prípravka. Systém sútaže bol nastavený tak, že po troch kolách sa všetky výsledky zo skupiny Sever a Juh vynulujú a o titul Majster Stredoslovenského kraja si to družstvá rozdajú nanovo. Chlapci sa nezľakli a popasovali sa so súpermi najlepšie ako vedeli, čo v konečnom sčítaní bodov stačilo na slušné tretie miesto. Doplnili tak zbierku cenných trofefií kde sa im nepodarilo ako jedinému chlapčenskému družstvu vybojovať titul. Sezóna síce skončila, ale chlapci sa už teraz pripravujú na oveľa náročnejšiu budúcu súťaž družstiev.

Najmladším žiačkám sa nedá absolútne nič vytknúť. Na každý pretek chodili všetky zdravé pretekárky a dve z troch kôl bez zaváhania vyhrali. O to viacej nás mrzí systém sútaže, keď sa všetky získané body vynulovali a na finálovom preteku skupiny Sever a Juh im zostali len oči pre plač a nepopulárne štvrté miesto. Veríme, že to dievčatá nakopne a naštartujú novú víťaznú éru dievčenských družstiev atletického oddielu Olympia. 

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

7.6
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Dorast + St.žiactvo
Dubnica nad Váhom
20.6
10:00
MSR na dráhe
Dorast
Bratislava
21.6
10:00
MSR na dráhe
Dorast
Bratislava

Najlepší bodovači

Ročník
2003 2004

1

2

3

1

2

3

Ročník
2005 2006

1

2

3

1

2

3

Ročník
2007 2008

1

2

3

1

2

3

Ročník
2009 2010

1

2

3

1

2

3