Sledujte nás aj na

Športové triedy úspešné na OK v atletike

20.5.2024 | Peter
Fantastické umiestnenie žiakov športových tried na okresnom kole v atletike základných škôl chlapcov a dievčat.
V piatok 3.5.2024 sa uskutočnilo okresné kolo v atletike na mestskom štadióne v Považskej Bystrici. Na štadión si prišlo zmerať sily 9 chlapčenských a 10 dievčenských družstiev z nášho okresu. Preteky sa podarilo perfektne technicky zabezpečiť , keď cieľová kamera fungovala na úrovni Majstrovstiev Slovenska. Ako prvé sa začali šprinty na 60 m, kde sa nám predstavili Lucka Valašíková
s víťazným časom 8.27 s a Agátka Gašpercová zastavila časomieru na 8.34, tieto dve dievčatá nenašli premožiteľa a celkom suverénne zvíťazili. Za chlapcov nastúpili Matej Hraník, ktorý sa umiestnil s časom 8.,01 s na štvrtom mieste a hneď za ním Andrej Haninec skončil piaty časom 8.20 s. Po 60-tkách sa žiaci a žiačky rozmiestnili na jednotlivé technické disciplíny. Dievčatá nastavili vysokú latku v skoku do výšky no napriek tomu sa ani naše žiačky nestratili a obsadili 3. miesto Agáta Gašpercová za výkon 135 cm. Chlapčenská súťaž v skoku do výšky spĺňala najvyššie parametre keď sa skákalo dokonca cez 180 cm, naši chlapci Jakub Zigo sa umiestnil na štvrtom mieste za výkon 160 cm a Miroslav Zdurjenčík skončil šiesty keď sa mu podarilo zdolať latku vo výške 150 cm. V skoku do diaľky sa najlepšie podarilo vymerať rozbeh Alexandre Gregušovej keď skočila 458 cm a umiestnila sa na druhom mieste. Rovnako tak druhý skončil aj Jakub Zigo, ktorý dokázal skočiť 516 cm do diaľky. V súťaži vo vrhu 3 kg guľou sa najviac darilo Ninke Slamkovej, ktorá s výkonom 9,59 m obsadila druhú pozíciu, hneď za ňou na treťom mieste sa umiestnila Aďka Banásová, ktorá vrhla guľu do vzdialenosti 8,53 m. Chlapci sa museli popasovať so 4 kg náradím a najviac sa darilo Samuelovi Paulecovi s výkonom 10,25 m získal piate miesto. Hod vortexovou raketkou sme ovládli úplne, nakoľko prvé miesto vybojovala Veronika Čížová, ktorá dokázala hodiť 43,19 m a druhé miesto získala Aďka Banásová za 40,45 m. Výborný hod sa podaril aj Danielovi Mikušovi, ktorý dokázal vortexovú raketku hodiť do vzdialenosti 55,02 m a obsadil tak druhé miesto. Ani behy na stredné trate nám nie sú cudzie, čo predviedla Veronika Čížová a suverénne s najlepším časom na 800 m zvíťazila za 2:39.77 min. Jej spolužiak Daniel Mikuš bežal tiež veľmi rýchlo a za výkon 2:26.11 min. sa umiestnil na treťom mieste. Vyvrcholením každých atletických pretekov je štafeta tento krát sa bežalo 4 x 60 m, a naša štvorica v zložení Valašíková, Čížová, Gregušová, Gašpercová naložili svojim súperkám až jednu sekundu a zvíťazili časom 31.77 s. Ani štafeta „B“ v zložení Košútová, Slamková, Motúzová, Banásová sa vôbec nestratila keď dobehla na treťom mieste v čase 34.33 s. Chlapčenská štafeta bežala v zložení Haninec, Zigo, Mikuš, Hraník a časomieru zastavila na 30.82 s ako tretia najlepšia štafeta na súťaži. Po sčítaní všetkých bodov v jednotlivých disciplínach zvíťazili naše družstvá ako chlapčenské so ziskom 808 bodov tak aj dievčenské, ktoré získalo 926 bodov a obe družstvá si zabezpečili si postup na krajské kolo v atletike ZŠ, ktoré sa uskutoční 22.5.2024 na mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom. Našim žiakom gratulujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy a už teraz im držíme palce na krajskom kole.