Sledujte nás aj na

Míting v Martine pre mladšie a najmladšie žiactvo

28.9.2020 | Peter

Najmladší pretekári atletického oddielu Olympia Považská Bystrica mali poslednú možnosť pripraviť sa na blížiace sa krajské majstrovstvá stredoslovenského atletického zväzu. V sobotu museli poraziť nielen súperov ale aj nepriaznivé poveternostné podmienky. Štart pretekov sa musel kvôli dažďu posunúť o 30 minút, ale zvyšok pretekov bol už bez kvapiek. Žiaci športových tried 5., 6., a 7. ročníka sa oboznámili s jednotlivými disciplínami a s potencionálnymi súpermi v našej oblasti pretekania. Nakoľko pre obe kategórie sú organizované len preteky vedené ako míting, medailou od olympijského výboru pre oblasť Turiec boli odmenení len pretekári na prvom mieste v disciplíne. Jediná komu sa podarilo získať zlato bola pretekárka šiesteho ročníka športovej triedy Adelka Masaryková vo vrhu guľou s výkonom 6,8 m. Všetci pretekári ukázali vôľu a chuť pretekať aj za ťažkých studených podmienok, za čo im patrí veľké poďakovanie.