Sledujte nás aj na

Michal Hodža - vicemajster Slovenska pre rok 2019 v skoku do výšky

23.9.2019 | Peter

Tohtoročným dejiskom merania síl pre najlepších atlétov narodených v ročníku 2004 a 2005 sa stali Košice. Pomerne početná výprava atletického oddielu Olympia Považská Bystrica vyrazila na jeden z dvoch vrcholov tejto sezóny už v piatok. 

Najväčšiu radosť vo východoslovenskej metropole zažil, bývalý žiak športovej triedy Michal Hodža. Ktorý si svojím novým osobným výkonom, no hlavne fantastickým výkonom počas každého skoku, vyskákal veľmi cenné 2. miesto z ktorého sa teší nie len jeho tréner ale celý oddiel. Michal pokoril veľmi dôležitú hranicu v živote každého mládežníckeho výškara 180 cm ešte o jeden „centimetrík“. Výkonom 181 cm sa stal druhým najvyššie skákajúcim chlapcom na Slovensku v kategórií starších žiakov. Na Miška musíme priznať, že sa veľmi svedomito pripravoval na tento pretek a načasovanie formy bolo ideálne, čo sme mohli pozorovať pri opakovanom pokuse, kedy sám vo vnútri cítil a zakričal, že: „ dneska to pôjde“. Michal si svojím osobným maximom zabezpečil aj miestenku v reprezentácií U16 a pocestuje s výberom najlepších atlétov s dvojkrížom na hrudi na Medzištátne stretnutie do Slovinska 28.9.2019. Vicemajstrovi Slovenska želáme, aby aj táto medaila pomohla k vnútornej motivácií a vydržala mu chuť rovnako poctivo trénovať aj naďalej.

Ďalším želiezkom v ohni bol náš momentálne najrýchlejší chlapec športových tried, žiak 8.C triedy Sebastián Sádecký, ktorý s o rok staršími súpermi držal krok. Jeho rýchle nohy mu zaslúžene vybehali slušné 4. miesto na 150 m dlhej trati výkonom 17, 72 s. Treba však pripomenúť, že Sebo bude súťažiť v kategórií starších žiakov ešte aj na budúci rok, kde u chlapcov môže urobiť rok tréningu zásadný rozdiel. Náš „rýchlik“ sa nestratil ani najrýchlejšej trati, kde sa prepracoval do finálového behu a časom 7,65 s sa umiestnil na veľmi peknom 6. mieste.

Stopu vo finálovom umiestení zanechal aj ďalší bývalý žiak športovej triedy Adrián Čelko. Predstavil nám jeho umenie v klietke so 4 kg kladivom. Keď vezmeme do úvahy, že už tretí rok neexistuje miesto v Považskej Bystrici kde by sme mohli túto technickú disciplínu trénovať, berieme Aďove 6. miesto za výkon 27,96 m z majstrovstiev Slovenska ako cenný úspech. Nie len Adrián, ale všetci z atletického prostredia v našom meste pevne veríme, že po rekonštrukcií štadióna budeme môcť plnohodnotne trénovať všetky disciplíny.

Medzi finálové umiestnia sa podarilo preniknúť iba jednej z našich atlétok, žiačke 9.C triedy Veronike Fapšovej. Je škoda, že Veronike pretek nevyšiel podľa jej predstáv a nepredviedla nám to najlepšie, čo má natrénované. Treba však uznať, že ročník dievčat 2005 je na Slovensku veľmi silný o čom sme sa presvedčili aj v Košiciach. Veronika sa nám predstavila v skoku do výšky, a počas celej súťaže bolo vidieť jej nervozitu v skokoch. Po viacerých opravách sa už nedokázala dostať do svojho rytmu a výkonom 150 cm obsadila konečné 6. miesto.  

Pokúsiť sa o malý zázrak sa chceli aj chlapci na jedinej kolektívnej disciplíne v atletike. Štafeta na 4 x 60 m v zložení Rúrik, Čapliar, Hodža, Sádecký bežala na hranici svojich možností. Jedna nevydarená odovzdávka po druhom úseku, kde sme mali pocit, že nám štafeta z vedľajšej dráhy obmedzila priestor v našej dráhe, sme sa museli uspokojiť s celkovým 7. miestom s výkonom 30,13 s.

V konečnom sčítaní sa chlapci umiestnili na 12. mieste medzi všetkými chlapčenskými oddielmi. Dievčatá sa dostali na záverečné podujatie len tri a patrí im 34. miesto medzi dievčenskými oddielmi. A po sčítaní bodov chlapcov a dievčat sme sa umiestnili ako 18. najúspešnejší oddiel na týchto Majstrovstvách Slovenskej Republiky staršieho žiactva v Košiciach.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

7.6
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Dorast + St.žiactvo
Dubnica nad Váhom
20.6
10:00
MSR na dráhe
Dorast
Bratislava
21.6
10:00
MSR na dráhe
Dorast
Bratislava

Najlepší bodovači

Ročník
2003 2004

1

2

3

1

2

3

Ročník
2005 2006

1

2

3

1

2

3

Ročník
2007 2008

1

2

3

1

2

3

Ročník
2009 2010

1

2

3

1

2

3