Sledujte nás aj na

Letné sústredenie 2019

4.8.2019 | Peter

Tréneri nášho oddielu pripravili pre všetkých členov možnosť zúčastniť sa sústredenia vo vysokohorskom prostredí aj počas letných prázdnin. V pondelok 29.7.2019 nás čakala cesta do Kremnice. Najskôr nás zaskočil trocha preplnený rýchlik no po prestupe vo Vrútkach, bolo všetko v poriadku. V historickom meste sme ako prvé ochutnali či majú lepšiu zmrzlinu ako u nás. Hneď potom sme vstúpili cez starodávne námestie do budovy na razenie mincí. Každý si prevzal svoju vlastnú pamätnú mincu, ktorá mu bude pripomínať návštevu mincovne. Tu sme sa dozvedeli mnoho z histórie ale aj súčasné postupy výroby rôznych mincí. 

Pristaveným autobusom sme sa mohli prepraviť na nie veľmi  vzdialený, ale za to vysoko postavený horský hotel. Niektorí starší pretekári už poznajú túto lokalitu zo zimných sústredení. Ubytovanie prebehlo veľmi hladko a každý si našiel toho najlepšieho parťáka, s ktorým chcel byť na izbe. Raňajky obedy a večere spolu s pitným režimom nám počas celého pobytu poskytovala hotelová reštaurácia. 

V utorok ráno nám  nič nebránilo, namazať reťaze, dofúkať kolesá a vyraziť za prvým najväčším dobrodružstvom do hôr a to bolo nestretnúť žiadneho medveďa. Obkrúžili sme niekoľko okruhov po trati určenej na bežkovanie a keď boli všetci dostatočne zahriaty, pustili sme sa na lesné cestičky. Kopce smerom nahor preverili každého ako vládze šliapať, no zároveň smerom nadol ako zvládne zjazd. Zastavili sme až keď na tachometri zasvietila 10 kilometrová vzdialenosť. Popoludňajší program patril hrám na ihriskách, niekto mal chuť na futbal či vybíjanú, iný zasa naháňali košíky s bedminotonovými raketami, ostatní lozili na workoutovom ihrisku. Po náročnom ráne prišiel zaslúžený oddych v podobe kúpania sa vo welness.

Link na mapu a profil trate:

https://mysports.tomtom.com/service/webapi/v2/activity/perm_y_5mwR6J-MDp3O7T5qeSaFSZ73n8Arj-b_TJutvjtLMtVB6bBY3Q3Nmgxrsjyp76MwB7pesBBMnm_WgyoJgQhA?format=html

Streda patrila spoznávaniu krásy okolitého prostredia po vlastných nohách. Trasa mala dĺžku 7 km, kde sa podarilo každému dokráčať až do výšky 1090 m.n.m. Cestou naspäť dostal každý bojovú úlohu a musel zadovážiť nejaké suché kúsky dreva popadané po ceste na plánovanú opekačku. Poriadne nám vytrávilo a nevedeli sme sa dočkať obeda. Po doplnení síl na obede, sme navštívili neďalekú telocvičňu. Tam si každý našiel to svoje a zvádzali sa urputné boje vo floorbalovom zápase, či streetbalovom basketbalovom zápase na jeden kôš. Najstarší si dali do tela vo fitku. 

Štvrtok sme prevetrali bicykle na najdlhšej a najnáročnejšej trati ktorá merala 15km. Vydali sme sa na okruh ktorý je pomenovaný južná trasa a zastavili sa až na chate s názvom Hostinec. Kto si už netrúfal vrátil sa naspäť na hotel po tej istej ceste, a tí viacej zdatnejší pokračovali v južnom okruhu až dokonca. Poriadne vyšťavený sme si užívali návrat na hotel.  Po obedňajšom oddychu nás čakali rýchlostné súťaže, kde sme si najskôr všetci prešli a vyznačili trať, rozdelili sa do skupín a chlapci museli absolvovať tri plnohodnotné kolá, dievčatám sme dali len dve. Zvíťazil každý kto sa snažil najlepšie ako vedel a dostal zaslúženú sladkú odmenu. Poprosili sme pána kuchára keby nám namiesto večere nachystal pochúťky na už skorej spomínanú opekačku. Každý si vybral na čo mal chuť strávili sme prekrásny večer pri ohni.

Link na mapu a profil trate:

https://mysports.tomtom.com/service/webapi/v2/activity/perm_HBAUFf7NahKoM_Oo1EQ_KqiVswfxhGGFXwRa8GHWKToeukcchTZXC2WfBMF0k49_jBzN_AaKXlk2wapXH0TUjQ?format=html

Piatkové dopoludnie bola posledná možnosť previesť sa na svojich tátošoch. Po preštudovaní mapy sme zvolili vzhľadom aj na únavu jednu z ľahších tratí, ktorá merala niečo viac ako 8 km. Napriek tomu sme sa nevyhli drobným pádom, no našťastie sa nám úrazy vyhýbali. Všetci sa už nemohli dočkať, ako sa večer môžu vyblázniť v bazéne.

Link na mapu a profil trate:

https://mysports.tomtom.com/service/webapi/v2/activity/perm_LsptVicHnVDORFjBrL8fANJDLkV-cB06iIi_IpFeWK72yVhJCtlm4PG0ymps5jMU7MMOvHqprynj17HaV3CrPw?format=html

Sobotné ráno sa už nieslo v duchu balenia vecí do kufrov a stihli sme opäť využiť možnosti a všetky služby miestnej telocvične. Najväčšou odmenou pre trénerov bolo počuť ako sa po chodbe nosí smútok z odchodu. Ak by bola možnosť,  hneď by si  všetci pobyt o týždeň predĺžili.

Ďakujeme všetkým za príjemne strávený pobyt vo vysokohorskom prostredí a tešíme sa na stretnutie o rok.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom
30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Dorast
Dubnica nad Váhom
5.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
6.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
13.9
10:00
2. kolo MSsAZ
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom

Najlepší bodovači

Ročník
2003 2004

1 Duchoslav Ján

2 Hucan Peter

3 Sádecký Sebo

1 Martincová Lucia

2 Fapšová Veronika

3 Kurucová Terézia

Ročník
2005 2006

1 Sádecký Sebo

2 Kubiš Jakub

3 Macháč Adrián

1 Altániová Simona

2 Lednická Linda

3 Osrmanová Petra

Ročník
2007 2008

1 Mikuš Daniel

2 Vitovják Damián

3 Zdurienčík Miro

1 Adamíková Liana

2 Miniarová Anna

3 Záhradníková Nika

Ročník
2009 2010

1 -

2 -

3 -

1 Valašíková Lucia

2 Hrenáková Zuzana

3 Škorvánková Betka