Sledujte nás aj na

Jesenné sústredenie

12.10.2023 | Peter

Žiaci novovzniknutej športovej triedy piateho ročníka, našej „céčky“ , mali možnosť absolvovať svoje prvé sústredenie v tejto zostave. Už tradične sme zvolili horský hotel Fran, ktorý nášmu atletického oddielu vyhovuje po všetkých stránkach, od ubytovania, cez kuchyňu až po polohu.

V stredu 4.10. sme odcestovali smer Javorníky, po ubytovaní nás čakala prvá tréningová jednotka zameraná na rozvoj rýchlostných schopností našich budúcich atlétov. Po výbornom obede a pokoji na lôžku nás čakala druhá fáza tréningu zameraného na všeobecnú kondíciu, spoznávaním okolia cez cezpoľný beh. Po večeri nasledovala regenerácia a príprava na druhý deň sústredenia.

Štvrtok  sme začali raňajkami, po ktorých naši mladí atléti celkom slušne zvládli šprinty do kopca. Súťaživosť je vynikajúca motivácia, a tak vznikali rôzne šprintérske dvojice, keď chcel poraziť každý každého, no najsilnejší bol aj tak odveký boj medzi mužským a ženským pohlavím . Po obede a poobedňajšom oddychu sme sa vybrali na turistiku na miestu historickú pamiatku s názvom Stratenec: https://maps.suunto.com/move/peterkorvnek/651ece2cd591cb139c2481a6?fbclid=IwAR09qooJkobAgjtg1UY-6ie_wmRIXVyFWdSo6tj1-944xqGW_adjoGhgbds .Aj tu sa mohli začínajúci športovci naučiť, aká je sila kolektívu a ako funguje jedno družstvo,  keď sa navzájom pekne čakali, povzbudili , kráčali a aj nevládali spoločne. Výbornou večerou doplnili sily na ďalší deň. Večerný program sme sa dohodli, že zostane len v 5.C triede, ale každý mal možnosť predviesť aj iný ako športový talent. Každý si vie predstaviť ako sa nasmiali, večer uzatvorila malá diskotéka.

Po piatkových  raňajkách pokračovalo súťažné nasadenie, kde si mali možnosť vyskúšať svoje rýchlostné, ale aj silové schopnosti všetci zúčastnení. Rôzne prebehy prekážok, či iné prekážkové dráhy spolu so šprintérskymi "piškôrkami" nechali vyniknúť rýchle nohy. Súťaž v preťahovaní lanom zas preverila silové schopnosti našich piatkov.

Jesenné sústredenie dokonale naplnilo svoj cieľ, atléti  sa spoznali aj z inej stránky ako sa poznajú zo školských lavíc. Vytvorili sa nové a prehĺbili staré priateľstvá možno aj na celý život.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

Najlepší bodovači

Ročník
2006 2007

1 Zdurjenčík Mirko

2 Bros Dominik

3 Daniž Dominik

1 Čížová Veronika

2 Valašíková Lucia

3 Žiačková Miriam

Ročník
2008 2009

1 Daniž Dominik

2 Zigo Jakub

3 Zdurjenčík Mirko

1 Košútová Lucia

2 Valašíková Lucia

3 Čížová Veronika

Ročník
2010 2011

1 Nikolas Ďurkech

2 Šimon Košút

3 Matúš Hluško

1 Agáta Gašpercová

2 Nina Slamková

3 Ema Brzá

Ročník
2012 2013

1 -

2 -

3 -

1 -

2 -

3 -