Sledujte nás aj na

Halové MSsAZ mladšieho a najmladšieho žiactva

14.1.2020 | Peter

    Po dlhšej prestávke si boli ako prvý plniť svoje pretekárske povinnosti
najmladší pretekári nášho oddielu Olympia Považská Bystrica.
V skoré sobotné ráno sme sa vydali na cestu do Banskej Bystrice.
Treba podotknúť, že pre niektorých to boli úplne prvé preteky v živote.
Celkovo sa nám podarilo priviesť domov šesť cenných kovov a
množstvo finálových umiestnení.

    Najjagavejšiu farbu má na krku Lucka Valašíková, žiačka športovej triedy  piateho ročníka, keď bez jediného
zaváhania prešla súťažou v skoku do výšky a výkonnom 114 cm si utvorila
nový osobný rekord, za ktorý bola odmenená zlatou medailou.

    Darilo sa aj Marcusovi Wagnerovi, ktorý sa môže pochváliť až dvomi
medailami. Ako druhý najrýchlejší prekážkar časom 11,95s získal striebro
a za zdolanú výšku 130cm sa ocitol na stupni víťazov s bronzovým ocenením.

    K dvoj medailovým oceneným sa pridal aj Dominik Daniž, ten si doslova obe
medaily vyskákal najskôr v skoku do diaľky výkonom 460 cm a na záver pretekov
aj v skoku do výšky s výkonom 130 cm. Za zmienku stojí, že Dominikovi ušlo
finále na 60m o jedno miestečko.

    Úspešný pretek má za sebou aj Samuel Svitek, ktorý dobehol trať dlhú
60 m cez prekážky na treťom mieste s výkonom 15,56 s.

    V sekcii výsledky je možné pozrieť si aj ostatné veľmi slušné
výsledky žiakov športových tried, ktoré žiaľ nestačili na pódiové umiestenie
ale majú pre svojich majiteľov motiváciu v podobe nových osobných rekordov.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom
30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Dorast
Dubnica nad Váhom
5.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
6.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
13.9
10:00
2. kolo MSsAZ
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom

Najlepší bodovači

Ročník
2003 2004

1 Duchoslav Ján

2 Hucan Peter

3 Sádecký Sebo

1 Martincová Lucia

2 Fapšová Veronika

3 Kurucová Terézia

Ročník
2005 2006

1 Sádecký Sebo

2 Kubiš Jakub

3 Macháč Adrián

1 Altániová Simona

2 Lednická Linda

3 Osrmanová Petra

Ročník
2007 2008

1 Mikuš Daniel

2 Vitovják Damián

3 Zdurienčík Miro

1 Adamíková Liana

2 Miniarová Anna

3 Záhradníková Nika

Ročník
2009 2010

1 -

2 -

3 -

1 Valašíková Lucia

2 Hrenáková Zuzana

3 Škorvánková Betka