Sledujte nás aj na

Halová sezóna 2023 úspešne za nami

30.3.2023 | Peter

Aj rok 2023 odštartoval pre žiakov športovej triedy ako zvyčajne v hale. Ako prví sa mali možnosť predstaviť naši najmladší žiaci v športovej hale športového gymnázia v Banskej Bystrici. Žiaci piateho ročníka doplnení o pretekárov z našej atletickej škôlky bojovali o medaily na Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti.

Na druhý deň po nich pretekali žiaci športovej triedy v kategórií mladšieho žiactva. Oba preteky boli neskutočné čo sa týka účasti pretekárov. V obrovskej konkurencii sa nám podarilo získať niekoľko finálových umiestnení no mnohým pretekárom sa podarilo urobiť si svoje prvé osobné rekordy tzv. „osobáky“.

Nasledoval halový míting Detskej atletiky určený pre atletické škôlky, kde každý zo 600 účastníkov dostal medailičku a pamätný diplom. Deti mali možnosť stretnúť sa s maskotom Detskej atletiky či slovenskými reprezentantmi v atletike ako napr. Ján Volko.

Prvým preverením zimnej prípravy boli oblastné Majstrovstvá kraja pre žiakov športovej triedy v kategóriách staršie žiactvo a dorast. Deväť medailí je celkom slušná bilancia pre náš atletický oddiel a keď k tomu prirátame množstvo finálových umiestnení mohlo to dopadnúť ešte oveľa veselšie.

Medailisti: Daniž Dominik, Lucia Martincová, Daniel Mikuš, Samuel Paulec, Jakub Zigo, Marcus Wagner, Lucia Košútová, Dominik Bros

K vrcholom sezóny určite patrí aj preverenie našich atlétov vo všestrannosti na Majstrovstvách Slovenska vo viacboji. Treba dodať, že na Majstrovstvá Slovenska povoľuje štart Slovenský atletický zväz, takže už len účasť na MS je možné brať ako čiastkový úspech. Naše športové triedy reprezentovali až tri dievčatá: Agáta Gašpercová, Natália Letková, Ema Brzá a jeden chlapec Nikolas Ďurkech. Agátke sa darilo tak veľmi, že vytvorila nový oddielový rekord so ziskom 2086 bodov.

Atmosféru Majstrovstiev Slovenska v kategórií staršie žiactvo zažili aj žiaci športovej triedy vo svojich disciplínach. Skvele pripravený Dominik Daniž bol za svoju prácu ocenený striebornou medailou v skoku do výšky  a naša šprintérka Lucia Košútová bežala svoje osobné maximum, vďaka čomu skončila na výbornom druhom mieste. Ostatní pretekári, na stupienky víťazov nedosiahli no napriek tomu si domov doviezli veľmi slušné výkony.

Halová sezóna vyvrcholila Majstrovstvami Slovenska vo viacboji pre staršie žiactvo, kde sa podarilo kvalifikovať až piatim našim pretekárom. Ako mimoriadnu vydarenú halovú sezónu 2023 musí hodnotiť Dominik Daniž, tento krát sa mu podarilo umiestniť medzi najvšestrannejšími chlapcami zo Slovenska na krásnom 4. mieste s počtom bodov 3490, čím prekonal 15 rokov starý oddielový rekord o 162 bodov. Spolu s nim bojovali aj oddielový kolegovia Jakub Zigo a Dominik Bros. Medzi dievčenskú slovenskú špičku sa podarilo nazrieť aj Luciám – Valašíkovej a Košútovej.

Príjemným prekvapením je, že v súčte bodov všetkých pretekárov sa náš oddiel umiestnil na 1. mieste na Slovensku z celkového počtu 21 oddielov.

Záverečnú čerešničku na torte dáva pre nás veľmi obľúbené podujatie na ktorom sa aj organizačne podieľame a to Považskobystrická latka. Tento rok sa nám podarilo napísať už 50. časť tohto významného podujatia v skoku do výšky pre Považskú Bystricu. Súťaž zároveň slúži aj ako okresné kolo pre považskobystrické školy a súťaží sa o pohár primátora mesta. Sme o to radšej, že aj pri tomto jubilejnom ročníku zvíťazili žiaci ZŠ Školská (III. ZŠ) na ktorej pôsobia športové triedy nášho atletického oddielu.

Želáme všetkým žiakom športových tried veľa úspechov aj na dráhe.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

1.9
10:00
3. kolo M SsAZ
Dorast
Dubnica nad Váhom
4.9
10:00
2. kolo M SsAZ
Najmladšie žiactvo
Dubnica nad Váhom
14.9
10:00
4. kolo M SsAZ
Staršie žiactvo
Čadca
14.9
10:00
MSR vo viacboji
Mladšie žiactvo
Bratislava
15.9
10:00
Finále M SsAZ družstiev
Najmladšie žiactvo
Žiar nad Hronom

Najlepší bodovači

Ročník
2007 2008

1 Daniž Dominik

2 Bros Dominik

3 Zigo Jakub

1 Košútová Lucia

2 Čerňanová Petra

3 Valašíková Lucia

Ročník
2009 2010

1 Hluško Matúš

2 Brezničan Mário

3 Jurga Leonard

1 Čerňanová Petra

2 Prekopová Nela

3 Slamková Nina

Ročník
2011 2012

1 Gabriš Filip

2 Košút Šimon

3 Janík Jakub

1 Motúzová Karolína

2 Janeková Nikola

3 Harmaniaková L.

Ročník
2013 2014

1 Štedrák Nikolas

2 Ďurovec Damián

3 Majčiník Artur

1 Bajzová Sofia

2 Janeková Viktória

3 Harvánková Amy