Sledujte nás aj na

Finále JUMPERIE 2020

12.2.2020 | Peter

    Jumperia v tomto roku napísala štyri postupové kolá, keď piate v Trenčíne bolo zrušené. Postupne sme sa predstavili v Banskej Bystrici, následne v Nitre, nevynechali sme ani Bratislavu a nakoľko sme mali postup vybojovaný, posledné kolo v Lučenci sme vypustili. Až štyria výškari z nášho atletického oddielu Olympia sa prebojovali na záverečné celoslovenské finálové podujatie ktoré sa konalo 10.2.2020 v športovej hale Mladosť na Štiavničkách v Banskej Bystrici ako pred program najväčšieho halového svetového mítingu v skoku do výšky s hudbou Banskobystrická latka.

    Ako prvé už tradične štartovali ženské kategórie, kde sme mali zastúpenie v podobe žiačky športovej triedy deviateho ročníka Veroniky Fapšovej. Veronika pravidelne počas celej tour skákala výšky okolo 150 cm a na každom jednom podujatí na ktorom štartovala si odniesla medailové ocenenie. V sobotu na halových MSsAZ sa podaril Veronike skočiť veľmi dobrý výkon 158 cm ku ktorému sa približovala aj vo finále Jumperie. Napokon latka vo výške 157 cm tri krát po seba spadla, no treba povedať, že každý pokus bol veľmi veľmi tesný a latka sa tri krát len tak zachvela. Nakoniec si Veronika pripísala výkon 152 cm za čo je náleží krásne 3. miesto v kategórií starších žiačok. Asi žiadny pretekár či pretekárka nedokáže skákať osobné výkony na počkanie a každý deň. Veronike gratulujeme a ďakujeme za predvedené výkony. 

    Po ženách sa už pripravovali na vrchol halovej skokanskej sezónny mužské kategórie. Všetci sme sa už nevedeli dočkať ako dopadne poriadne zamotaný súboj medzi Maťom Šimíkom a Aďom Macháčom. Títo dvaja Veronikiny spolužiaci zo športovej triedy sa na každom kvalifikačnom podujatí delili o prvé a druhé miesto. Preto sme cestovali na Štiavničky s tými najvyššími ambíciami. Maťo si vyskúšal svoju formu na sobotných halových majstrovstvách kraja keď sa priblížil k osobnému maximu a nakoľko ostal sám v súťaži, nechal si na stojany postaviť latku do výšky 170 cm. Aj z tohto je cítiť, že Maťo má formu a verí si v každom skoku. Vo finále Jumperií sa rozhodovalo na výške 162 cm, ktorú obaja naši pretekári s prehľadom zdolali. No potom to prišlo, keď si Aďo tri krát vylámal zuby na celkom slušnej výške 167 cm. Narozdiel od Maťa, ktorý si veľmi želal zdolať latku v tejto výške, čo sa mu na druhý pokus podarilo. Maťo má vo vrecku nový osobný rekord a s ním aj prvé miesto na tohtoročnej Jumperií v kategórií starších žiakov. Za zmienku určite stojí aj Maťov tretí pokus na 172 cm, ktorý bol veľmi vydarený a možno chýbalo len trocha šťastia aby latka nespadla zo stojanov. Aďo sa musel tento krát uspokojiť "len" s druhým miestom a titul svojmu oddielovému kolegovi doprial. Obidvom chlapcom gratulujeme za predvedené výkony počas celej série skokanských mítingov a ďakujeme za perfektnú reprezentáciu nášho oddielu, školy a mládežníckej atletiky v meste Považská Bystrica.

    O niečo neskôr, ale za to oveľa koncentrovanejší vstúpil do súťaže aj náš bývalý žiak športových tried Michal Hodža. Miško si drží od minuloročných Majstrovstiev Slovenska veľmi vyrovnané výkony za čo si vyslúžil aj miesto v reprezentácií, kde si urobil aj svoj "osobák" 186 cm. Počas Jumperie mal možnosť spoznať svojich súperov a bolo vidieť, že kategória dorastencov je veľmi vyrovnaná. Preto keď chcel pomýšľať na celkové víťazstvo, vedel že si bude musieť siahnuť na dno svojich síl. Miško skákal, bojoval o každý centimetrík ako lev za čo mu bolo dopriate pokúsiť sa o nový osobný rekord. Rozhodcovia namerali latku na stojanoch vo výške 187 cm a Miško mal pred sebou tri možnosti na pokorenie tejto veľmi slušnej výšky. Dva krát sa Michal možno len lýtkami, či pätou zľahka dotkol latky, ktorá sa veľmi jemne zachvela no nakoniec aj tak vždy spadla. Konečný výkon 182 cm stačil vo finále na krásne 2. miesto. Michalovi gratulujeme a ďakujeme za svedomitú prípravu pod vedením svojho trénera. 

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom
30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Dorast
Dubnica nad Váhom
5.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
6.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
13.9
10:00
2. kolo MSsAZ
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom

Najlepší bodovači

Ročník
2003 2004

1 Duchoslav Ján

2 Hucan Peter

3 Sádecký Sebo

1 Martincová Lucia

2 Fapšová Veronika

3 Kurucová Terézia

Ročník
2005 2006

1 Sádecký Sebo

2 Kubiš Jakub

3 Macháč Adrián

1 Altániová Simona

2 Lednická Linda

3 Osrmanová Petra

Ročník
2007 2008

1 -

2 -

3 -

1 -

2 -

3 -

Ročník
2009 2010

1 -

2 -

3 -

1 -

2 -

3 -