Sledujte nás aj na

Finále detskej P-T-S

21.6.2019 | Tomáš

Výborný projekt s názvom detská atletika sa ocitla na konci. Koniec nazývaný finále. A my sme sa stali účastníkmi na finále detskej atletike, ktoré prebiehalo v deň samotného kedysi veľmi uznávaného atletického mítingu P-T-S, ktoré sa uskutočnilo v modernom prostredí v Šamoríne X-bionic sphere. S našim družstvom, ktoré tvorilo 6 členov (3 dievčatá a 3 chlapci) sme cestovali už deň dopredu lebo Slovenský atletický zväz zabezpečil program na celý víkend pre všetkých účastníkov finále detskej atletiky. Ubytovali sme sa v nádhernom prostredí v X-bionic sphere, dostali sme pokyny a mohli sme sa zapojiť do samotného programu. Po uvítaní samotným uporiadateľom, slovenským atletickým zväzom v zastúpení pána riaditeľa Petra Korčoka sme spolu s deťmi absolvovali kino, kde deťom bol premietnutý film. Po filme sa všetci účastníci presunuli na večeru v podobe švédskych stolov a následne večierkou aby deti nabrali sily na nasledujúce ráno kedy ich čakal samotný pretek teda samotné finále. V nasledujúce ráno po raňajkách sme sa presunuli na štadión, kde už boli nachystané rôzne stanovišťa podľa propozícii samotného preteku. Celý pretek sa niesol v nádhernom počasí. Deti súťažili v disciplínach ako 3 skok, štafetový beh cez prekážky, hod wortexovou raketou, štafetový beh, hod 1 kg loptou a na záver 6 minútovým behom, ktorý po dohode rozhodcov sa pre veľké horúčavy skrátil na 4 minúty. Naše deti pretekali čo im sily stačili a ukázali svoje odhodlanie súperiť s každým. Po ukončení pretekov sme sa presunuli na obed a následne po obede sme mali možnosť pozerať našich najstarších atlétov nášho oddielu, keďže sa v ten deň konalo medzi oblastné stretnutie dorastencov z celého Slovenska. Potom nasledovalo vyhodnotenie samotných pretekov, kde ceny našim atlétom odovzdával náš reprezentant a aktuálny majster Európy v behu na 60 m Ján Volko. Po hodine oddychu a vytrávení obedu bol pre deti zabezpečený ďalší program a to v Aqua centre, kde sa mohli deti vyblázniť a užiť zaslúžený oddych na tobogánoch a v bazénoch . V aqua centre sme s deťmi strávili dve hodiny šialenej zábavy. Po skončení programu sme sa s deťmi išli pobaliť a odovzdať naše izby a následne navečerať. Po večeri sme opustili nádherné prostredie a cestovali spať domov s našimi dorastencami v objednanom autobuse. Touto cestou chcem našim atlétom pogratulovať k ich výsledkom a popriať veľa šťastia v nasledujúcich rokoch športovania v atletike.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom
30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Dorast
Dubnica nad Váhom
5.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
6.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
13.9
10:00
2. kolo MSsAZ
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom

Najlepší bodovači

Ročník
2003 2004

1 Duchoslav Ján

2 Hucan Peter

3 Sádecký Sebo

1 Martincová Lucia

2 Fapšová Veronika

3 Kurucová Terézia

Ročník
2005 2006

1 Sádecký Sebo

2 Kubiš Jakub

3 Macháč Adrián

1 Altániová Simona

2 Lednická Linda

3 Osrmanová Petra

Ročník
2007 2008

1 Mikuš Daniel

2 Vitovják Damián

3 Zdurienčík Miro

1 Adamíková Liana

2 Miniarová Anna

3 Záhradníková Nika

Ročník
2009 2010

1 -

2 -

3 -

1 Valašíková Lucia

2 Hrenáková Zuzana

3 Škorvánková Betka