Sledujte nás aj na

Chlapci dorastu a st. žiactva sa postarali o parádny úspech

31.5.2021 | Peter

V nedeľu 30.05.2021 tento raz trocha netradične, mimo našej oblasti, v meste pod Zoborom  bojovali kategórie dorastu a staršieho žiactva o vôbec prvé tohtoročné medailové umiestnenia na dráhe na majstrovstvách stredoslovenského atletického zväzu. Treba spomenúť, že súčasní aj bývalí žiaci športovej triedy boli nedočkaví po prvých pretekoch v tomto roku po dlhšej vynútenej prestávke a to sa súťažilo rovno o medaily. Celkovo si vezieme domov 17 pódiových umiestnení z toho 6 krát s najjagavejšou farbou, rovnako 6 strieborných ocenení za druhé miesto a 5 krát mala medaila bronzovú príchuť.

Fantasticky sa darilo Jakubovi Kubišovi, ktorý si poradil s prekážkami ako na 110m dlhej trati v novom osobnom rekorde, tak aj na 400 m úseku nenašiel premožiteľa

V sľubnej forme sa predviedol aj žiak 9. ročníka športovej triedy Samuel Majtán, ktorého za jednou prekážkou vždy čakala aj vodná priekopa. Na 1500m dlhej trati s prekážkami suverénne zvíťazil a získal titul na Steeplechase.

Skok do výšky ovládli výškari z nášho oddielu Maťo Šimík a Aďo Macháč a opäť vo veľmi napínavom súboji predviedli, že po roku skákať ešte nezabudli. Tento krát sa radovali obaja, nakoľko skočili rovnako vysoko a vyskákali si delené prvé miesto za čo získal každý zlatú medailu.

Návrat do súťažného kolotoča oznámil aj Davide Rúrik, ktorý hodil kladivom najďalej vo svojej kategórií a bol ocenení prvým miestom na pódiu. K nemu pridal ešte aj druhé miesto vo vrhu guľou.

Aké rýchle nohy behajú v športovej triede predviedol Sebastián Sádecký, ktorý sa v staršej konkurencii vôbec nestratil. Práve naopak ukázal aj starším chlapcom, že s ním musia tento rok počítať. V šprinte na 100m aj 200m mu jeho rýchle nohy vybehali strieborné umiestnenia na pódiu.

Medzi najlepších sa začína pomaličky prebojovávať aj Sebastián Lehotský, ktorý predviedol zručnosť v guliarskom kruhu a rovnako tak vytrvalosť na 1500m cez prekážky. Svoje dva štarty premenil na dve strieborné medaily.

V technických disciplínach sa vo výbornej forme predviedol aj Peťo Hucan. Za každú z jeho klasických disciplín guľa, disk, kladivo má medailu. V kladive bol strieborný , guľa a disk sú v bronzovom odtieni.

Svoje šikovné ruky predviedol aj Alan Valašík, ktorý hodil oštep aj kladivo do slušnej vzdialenosti a právom si prevzal ocenenie na bronzovom stupienku pre víťazov.

Bronzovú medailu si na krk zavesil aj Rasťo Ondrášik, ktorý sa musel aj trocha„okúpať“ pri behu na 1500m cez prekážky.

 

                   

 

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

2.10
10:00
MSR - družstiev
Starší žiaci
Trnava
3.10
10:00
MSR družstiev
Dorastenci
Trnava
6.11
10:00
MSsAZ v cezpoľnom behu
Výber 5.C - 9.C
Dudince

Najlepší bodovači

Ročník
2004 2005

1 Hucan Peter

2 Sádecký Sebo

3 Valašík Alan

1 Lednická Linda

2 Altániová Simona

3 Kucharíková Karin

Ročník
2006 2007

1 Boško Adam

2 Martinec Jakub

3 Schrimpel Libor

1 Masaryková Adela

2 Altániová Simona

3 Záveráková Lillian

Ročník
2008 2009

1 Daniž Dominik

2 Bros Dominik

3 Zigo Jakub

1 Masaryková Adela

2 Bučková Kristína

3 Valašíková Lucia

Ročník
2010 2011

1 Svitek Maxim

2 Hraník Matej

3 Kukučka Simon

1 Jamborková Nella

2 Monošíková Alica

3 Kurucová Michaela