Sledujte nás aj na

Beseda s Luckou Vadlejch Slaničkovou

18.9.2019 | Peter

Žiakom športových tried so zameraním na atletiku prišla spríjemniť pondelkový deň v škole vzácna návšteva. Na svoje úplne prvé stretnutie i začiatky s atletikou a pôsobenie v slovenskej atletike si prišla zaspomínať slovenská reprezentantka a jedna z najúspešnejších žiačok športových tried, držiteľka dvoch slovenských rekordov v 7 boji (dráha) a 5 boji (hala) a viacnásobná majsterka Slovenska Lucia Vadlejch Slaničková.

Link na rozhovor s Luckou v miestnej televízií:

http://www.tvpovazie.sk/index.php/videoarchiv-3/archivspravodajstvo2/item/17569-1102019-stretli-sa-so-svojim-vzorom


Veľmi príjemné bolo Luckine stretnutie s predsedom atletického oddielu Olympia Mgr. Stanislavom Dudrom, ktorý sa ujal privítania a krátkeho predstavenia bývalej žiačky športových tried. Lucka si zaspomínala ako ešte pred pár rokmi sedela v školských laviciach a popri tom sa venovala športu rovnako ako naši žiaci dnes. Prezradila na seba, že na vysvedčení mala vždy samé jednotky od hora až nadol a rovnako svedomito sa pripravovala aj na každom tréningu. Zdôrazňovala, že aj ona musela byť trpezlivá a a vytrvalá, nakoľko prvé úspechy sa začali dostavovať až okolo deviateho ročníka. Preto kto to myslí so športom vážne, si musí uvedomiť, že je do dlhodobá záležitosť.

Žiakov vyšších ročníkov, informovala ako sa jej športová kariéra uberala ďalej na strednej škole až do  reprezentácie Slovenska, a v ktorých atletických disciplínach sa jej postupne najviac darilo. Na záver hovorila o jej aktuálnych cieľoch pre nasledujúcu sezónu a pri pomyslení na koniec profesionálnej kariéry sa zmienila, že by sa veľmi rada rozlúčila s  vrcholovou atletikou na domácom zrekonštruovanom štadióne v Považskej Bystrici. Zo súkromného života prezradila, že sa stala sa manželkou Jakuba Vadlejcha, českého reprezentanta v hode oštepom, ktorý trénuje pod taktovkou trojnásobného olympijského víťaza a rovnako trojnásobného majstra sveta Jána Železného.


Žiaci chceli využiť možnosť stretnúť svoj idol a vyspovedať Lucku, preto sa mohli pýtať na všetko čo ich zaujímalo a dozvedieť sa čo najviacej. Záverečné prekvapenia si prichystala aj Lucka, keď si pripravili tri otázky, aby vyskúšala ako dávali naši mladí atléti pozor a tak si mohli traja šťastí odniesť aj reprezentačné suveníry. Lucke ďakujeme veľmi pekne, že si našla čas a prišla nás podporiť a želáme jej veľa úspechov ako v športovej kariére tak aj v súkromnom živote.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

5.1
10:00
MSR - v chôdzi
St. žiactvo
Banská Bystrica
11.1
10:00
Jumperia
Výber 8.C - 9.C
Trenčín
14.1
10:00
Jumperia
Výber 8.C - 9.C
Nitra
18.1
10:00
Jumperia
Výber 8.C - 9.C
Banská Bystrica
25.1
10:00
Olympijské nádeje V4
Výber 5.C - 9.C
Bratislava

Najlepší bodovači

Ročník
2002 2003

1 Duchoslav Ján

2 Očkay Dominik

3 Sádecký Sebo

1 Martincová Lucia

2 Fapšová Veronika

3 Turičíková Mária

Ročník
2004 2005

1 Čelko Adrián

2 Sádecký Sebo

3 Galovič Maroš

1 Balážová Iveta

2 Fapšová Veronika

3 Klabníková Saša

Ročník
2006 2007

1 Pavlík Eduard

2 Hanák Patrik

3 Lehotský Sebo

1 Miniarová Anna

2 Osrmanová Petra

3 Mitašová Nataša

Ročník
2008 2009

1 Daniž Dominik

2 Paulec Samuel

3 Šuvara Patrik

1 Miniarová Anna

2 Bučková Kristína

3 Kubincová Sára