Sledujte nás aj na

Beseda s Luckou Vadlejch Slaničkovou

18.9.2019 | Peter

Žiakom športových tried so zameraním na atletiku prišla spríjemniť pondelkový deň v škole vzácna návšteva. Na svoje úplne prvé stretnutie i začiatky s atletikou a pôsobenie v slovenskej atletike si prišla zaspomínať slovenská reprezentantka a jedna z najúspešnejších žiačok športových tried, držiteľka dvoch slovenských rekordov v 7 boji (dráha) a 5 boji (hala) a viacnásobná majsterka Slovenska Lucia Vadlejch Slaničková.

Link na rozhovor s Luckou v miestnej televízií:

http://www.tvpovazie.sk/index.php/videoarchiv-3/archivspravodajstvo2/item/17569-1102019-stretli-sa-so-svojim-vzorom


Veľmi príjemné bolo Luckine stretnutie s predsedom atletického oddielu Olympia Mgr. Stanislavom Dudrom, ktorý sa ujal privítania a krátkeho predstavenia bývalej žiačky športových tried. Lucka si zaspomínala ako ešte pred pár rokmi sedela v školských laviciach a popri tom sa venovala športu rovnako ako naši žiaci dnes. Prezradila na seba, že na vysvedčení mala vždy samé jednotky od hora až nadol a rovnako svedomito sa pripravovala aj na každom tréningu. Zdôrazňovala, že aj ona musela byť trpezlivá a a vytrvalá, nakoľko prvé úspechy sa začali dostavovať až okolo deviateho ročníka. Preto kto to myslí so športom vážne, si musí uvedomiť, že je do dlhodobá záležitosť.

Žiakov vyšších ročníkov, informovala ako sa jej športová kariéra uberala ďalej na strednej škole až do  reprezentácie Slovenska, a v ktorých atletických disciplínach sa jej postupne najviac darilo. Na záver hovorila o jej aktuálnych cieľoch pre nasledujúcu sezónu a pri pomyslení na koniec profesionálnej kariéry sa zmienila, že by sa veľmi rada rozlúčila s  vrcholovou atletikou na domácom zrekonštruovanom štadióne v Považskej Bystrici. Zo súkromného života prezradila, že sa stala sa manželkou Jakuba Vadlejcha, českého reprezentanta v hode oštepom, ktorý trénuje pod taktovkou trojnásobného olympijského víťaza a rovnako trojnásobného majstra sveta Jána Železného.


Žiaci chceli využiť možnosť stretnúť svoj idol a vyspovedať Lucku, preto sa mohli pýtať na všetko čo ich zaujímalo a dozvedieť sa čo najviacej. Záverečné prekvapenia si prichystala aj Lucka, keď si pripravili tri otázky, aby vyskúšala ako dávali naši mladí atléti pozor a tak si mohli traja šťastí odniesť aj reprezentačné suveníry. Lucke ďakujeme veľmi pekne, že si našla čas a prišla nás podporiť a želáme jej veľa úspechov ako v športovej kariére tak aj v súkromnom živote.

Baner na pravej strane

Najbližšie preteky

30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom
30.8
10:00
MSsAZ - jednotlivci
Dorast
Dubnica nad Váhom
5.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
6.9
10:00
MSR
Dorast
Bratislava
13.9
10:00
2. kolo MSsAZ
Staršie žiactvo
Dubnica nad Váhom

Najlepší bodovači

Ročník
2003 2004

1 Duchoslav Ján

2 Hucan Peter

3 Sádecký Sebo

1 Martincová Lucia

2 Fapšová Veronika

3 Kurucová Terézia

Ročník
2005 2006

1 Sádecký Sebo

2 Kubiš Jakub

3 Macháč Adrián

1 Altániová Simona

2 Lednická Linda

3 Osrmanová Petra

Ročník
2007 2008

1 -

2 -

3 -

1 -

2 -

3 -

Ročník
2009 2010

1 -

2 -

3 -

1 -

2 -

3 -